Romhány község honlapja

VÁGOTT NUSIIdén egy ma is energikus, fiatalos lendületű, ahogy önmagát jellemzi, születési jegyét tekintve igazi tűzjegyű "Nyilas" hölgy, Kovács Istvánné Kis Anna, vagyis Nusi (néni) kapta a megtisztelő "Romhányért" díjat. Életpályáját barátnője, a hasonló aktivitású Megyeri Lászlóné, Juci (néni) méltatta.

JUCI NÉNITisztelt ünneplők, Kedves vendégeink! Mai rendezvényünk kiemelt vendége Kovács Istvánné Kis Anna, akit falunkban mindenki csak Nusinak hív.

Drága Nusi!

Engedd meg nekem ezt a bizalmas megszólítást, hiszen életünk sok-sok szálon kapcsolódik egymáshoz. Ha rád nézek, fiatalságunk éveit látom. Egy csinos, határozott fiatal lányt, aki itt Romhányban végezte az általános iskolát, majd Balassagyarmatra került gimnáziumba. Ahol jó kedélye, lelkesedése, a diáktanácsban végzett munkája társai között hamar népszerűvé tették. Vasárnapokon, amit a kollégiumból itthon tölthettünk, együtt sétáltunk barátainkkal, hiszen egy baráti társaságba tartoztunk. A középiskola befejezése után mindannyian hazajöttünk és megpróbáltuk fellendíteni falunk kulturális életét. Együtt énekeltünk, ahogy az általános iskola felsőbb éveiben is Kárpáti Imre tanár úr felnőtt kórusában, az ÁFÉSZ vegyes karában. Táncoltunk  a Kertész Margit tanárnő vezette tánccsoportban, bálokat szerveztünk. Még ma is emlékszem a szép nyitókeringőre amit táncoltunk. Együtt mondtunk szépséges verseket az irodalmi színpad összeállításaiban, szerepeltünk kórustalálkozókon, községi ünnepségeken. Kirándulásokat szerveztünk. Te mindennek aktív tagja, motorja voltál. Az építési kerámiagyárban dolgoztál, ahol jó szervezőkészséged hamar megmutatkozott. A szakszervezetben, a brigádmozgalomban, az iskolások patronálásában, a színházlátogatás, kirándulás, gyermeknapok szervezésében mindig számíthattak rád. Az úszótanfolyam szervezésében is segítségünkre voltál. Részt vettél a községi vöröskereszt munkájában, a vöröskeresztes jótékonysági bál szervezésében. Voltál megyei szakszervezeti revizor, dolgoztál a romhányi önkormányzat pénzügyi bizottságában, a Romhány Lakosságának Egészségfejlesztéséért Rákóczi ünnepség 020 FILEminimizerés Művelődéséért Alapítvány kuratóriumában. Mindezeket munkád és családod mellett. Hiszen Kovács Istvánnal kötött házasságodból két tehetséges lányod született: Izabella és Gabriella. Kovács Gabi – népszerű nevén Csiga – szépséges kerámiái méltán ismertek, már nem csak országunkban, hanem külföldön is. Iza lányod pedig ezeknek a szépséges kerámiáknak a forgalmazásával foglalkozik. Lányaid sorsát teljes odaadással és nagy-nagy szeretettel egyengetted. Büszke lehetsz lányaidra, unokáidra és most már dédunokádra is. Családod mindig a legfontosabb volt számodra. Egyedül maradva is mindig mindent biztosítottál számukra. Benned mai napig is biztos támaszra találnak. Ahogy fiatalságunk évei, most szépkorunk évei is összefonódtak a Nyugdíjas Klubon keresztül. Régi lelkesedésünk is visszatér. Mai napig is vezeted a népdalkört. Lelkesen gyűjtötted a szép ruhákat a népdalkör számára, gyűjtötted, tanítottad a sok népdalt, állítottad össze a dalcsokrokat amiket énekeltünk. Szervezésedben sok szép élményt gyűjtöttünk mi is. Vezetéseddel részt vettünk községi rendezvényeken, Budapesten a Szent Jobb körmeneten, Bécsben a Szent István ünnepen, Lengyelországban, Gödön a szüreti felvonuláson és sorolhatnám tovább. Irányításoddal annyi dalt ismertünk, hogy megállás és ismétlés nélkül Bécstől Romhányig énekeltünk. A szüreti felvonulásoknak kezdettől fogva egyik fő szervezője vagy. Szeretettel és nagy hozzáértéssel gyűjtötted és varrtad a felvonulók ruháit, lányaidat, majd unokáidat is népviseletbe öltöztetted. S te is szívesen öltötted magadra a romhányi viseletet, ami igazán jól áll rajtad. Emberszereteted, lelkesedésed, segítőkészséged végigkíséri életedet. Köszönjük kedves, derűs, mindig segítőkész lényedet. Köszönöm Romhány lakóinak nevében a faluért végzett teljes munkádat. Köszönöm, hogy évekig együtt dolgozhattunk községünk rendezvényein. Szívből jövő szeretettel gratulálok az emlékgyűrű átvételéhez, kezeden méltó helyre talál. Kívánom, hogy viseld egészséggel és soha ne fáradj el családodért és falunkért végzett tevékenységedben.